Kandydaci na Prezydenta Pruszkowa

MAKUCH Paweł Stanisław

Komitet:
KW Wspólnie Pruszków Rozwijamy

Wiek:
42

Miejsce zamieszkania:
Pruszków

Facebook:
/makuchmojprezydent

Paweł Makuch

W najbliższych wyborach samorządowych będę ubiegał się o urząd Prezydenta Miasta Pruszkowa. Pragnę zostać Prezydentem Pruszkowian i wspólnie z Wami rozwijać nasze miasto.

Po ponad 20 latach sprawowania władzy przez obecnego Prezydenta, nie tyle potrzebna, co konieczna jest zmiana. Zmiany potrzebne są również w składzie Rady Miasta i Rady Powiatu. Czas zacząć żyć w mieście wykorzystującym swoje możliwości i potencjał mieszkańców. Mieście, które zacznie czerpać korzyści ze swojego bliskiego położenia względem stolicy i z faktu, że jesteśmy częścią potężnej europejskiej wspólnoty.
Podczas lat sprawowania rządów przez obecnych włodarzy, Pruszków zyskał przydomki „królestwa deweloperów”, „sypialni Warszawy”, a określenie „niedasię” weszło do języka potocznego jako słowo idealnie definiujące nasze władze i ich skuteczność. Docenić oczywiście należy także dobre zmiany i udane inwestycje, a przede wszystkim, zauważyć anonimowe osoby, które przez te lata sumiennie pracowały i pracują dla dobra naszego miasta.

Poruszając temat „dobrej zmiany”, nie sposób nie odnieść się do kandydata desygnowanego przez PiS na urząd Prezydenta naszego miasta. Uważam, że upolitycznienie samorządów jest nieporozumieniem szkodzącym istocie samorządności! Ideą i definicją samorządności jest samostanowienie, a nie posłuszne wykonywanie poleceń prezesa, czy przewodniczącego, któremu wydaje się, że lepiej od nas wie, jakie są nasze potrzeby.

Szanowni Państwo
Długo dojrzewałem do startu w wyborach. Nie jest to pochopna decyzja, a życiowy krok podjęty po przemyśleniach, licznych konsultacjach, poprzedzony latami pracy społecznej na rzecz naszego miasta i jego mieszkańców. Jest to krok, który będzie miał także wpływ na moją rodzinę. Wiem, że wspierać mnie będą żona i córeczki, które z racji wieku nie wszystko jeszcze rozumieją. Duże znaczenie ma dla mnie także poparcie płynące od Państwa – Mieszkańców naszego miasta. Serdecznie za nie dziękuję! Jestem przekonany, że wsparcie, którego doświadczam od tak wielu osób i organizacji społecznych działających na terenie Pruszkowa, przeistoczy się w nasz wspólny sukces wyborczy.

Nie stoją za mną – jak za aktualnym Prezydentem – ponad 20 letnie zależności i powiązania. Nie stoją za mną – jak za innymi kandydatami partie polityczne oraz ojciec piastujący wysokie stanowisko, którego ambicje mam spełniać. Za mną stoicie Wy – Mieszkańcy Pruszkowa. Nie jestem radykalny w swoich poglądach i to też odróżnia mnie od kolejnego kandydata. Potrafię słuchać ludzi i nie boję się bezpośredniego kontaktu z wyborcami. W najbliższych dniach rozpoczynam serię spotkań, na które bardzo serdecznie Państwa zapraszam. Otwarty i gotowy jestem także na debatę, do której zachęcam moich kontrkandydatów.

Mieszkam w Pruszkowie od urodzenia: tu dorastałem, chodziłem do szkół, założyłem rodzinę i pracowałem. To moje miejsce na ziemi – chcę tu żyć. Znam potrzeby jego i jego Mieszkańców, bo są one także moimi potrzebami. W swojej pracy będę się skupiał na sprawach, które wpływają, na jakość i komfort naszego życia. Plan wyborczy przedstawię Państwu w trakcie kampanii w precyzyjnie zbudowanych blokach tematycznych. Jego filarami są kwestie związane z transportem, edukacją, ekologią i rozwojem. Jednym z ważniejszych zagadnień jest w nim nowa filozofia zagospodarowania przestrzeni miejskiej.

Nie zapominajmy proszę o tym, że kampania wyborcza trwa tylko chwilę. Spierajmy się, ale z szacunkiem, bo już za kilka tygodni wrócimy do normalnego życia. Znowu będziemy sąsiadami, znajomymi, kolegami z jednego miasta, które jest naszym wspólnym domem.
Nasze miasto nas potrzebuje. Stańmy razem i pokażmy, że stać nas na zmiany, które są niezbędne i nieuniknione. Wspólnie Pruszków Rozwijajmy – Pro Bono Pruszków.

Źródło: https://www.facebook.com/makuchmojprezydent